لیوان شیر | داستان درباره کمک به همنوع

روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دست فروشی می كرد. از این خانه به آن خانه می رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد كه تنها یك سكه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود كه شدیداً احساس گرسنگی می كرد. تصمیم گرفت از خانه ای مقداری غذا تقاضا كند. بطور اتفاقی درب خانه ای را زد. دختر جوان و زیبائی در را باز كرد. پسرك با دیدن چهره زیبای دختر دستپاچه شد و بجای غذا ، فقط یك لیوان آب درخواست كرد.
دختر كه متوجه گرسنگی شدید پسرك شده بود بجای آب برایش یك لیوان بزرگ شیر آورد. پسر با تمانینه و آهستگی شیر را سر كشید و گفت : «چقدر باید به شما بپردازم؟ » .دختر پاسخ داد: « چیزی نباید بپردازی. مادر به ما آموخته كه نیكی ما به ازائی ندارد.» پسرك گفت: « پس من از صمیم قلب از شما سپاسگذاری می كنم»
سال ها بعد دختر جوان به شدت بیمار شد. پزشكان محلی از درمان بیماری او اظهار عجز نمودند و او را برای ادامه معالجات به شهر فرستادند تا در بیمارستانی مجهز، متخصصین نسبت به درمان او اقدام كنند.
دكتر هوارد كلی، جهت بررسی وضعیت بیمار و ارائه مشاوره فراخوانده شد. هنگامی كه متوجه شد بیمارش از چه شهری به آنجا آمده برق عجیبی در چشمانش درخشید. بلافاصله بلند شد و بسرعت بطرف اطاق بیمار حركت كرد. لباس پزشكی اش را بر تن كرد و برای دیدن مریضش وارد اطاق شد. در اولین نگاه او را شناخت. سپس به اطاق مشاوره بازگشت تا هر چه زودتر برای نجات جان بیمارش اقدام كند. از آن روز به بعد زن را مورد توجهات خاص خود قرار داد و سر انجام پس از یك تلاش طولانی علیه بیماری، پیروزی ازآن دكتر كلی گردید.
آخرین روز بستری شدن زن در بیمارستان بود. به درخواست دكتر هزینه درمان زن جهت تائید نزد او برده شد. گوشه صورتحساب چیزی نوشت. آن را درون پاكتی گذاشت و برای زن ارسال نمود.
زن از باز كردن پاكت و دیدن مبلغ صورتحساب واهمه داشت. مطمئن بود كه باید تمام عمر را بدهكار باشد.سرانجام تصمیم گرفت و پاكت را باز كرد. چیزی توجه اش را جلب كرد. چند كلمه ای روی قبض نوشته شده بود. آهسته ان را خواند:

بهای این صورتحساب قبلاً با یك لیوان شیر پرداخت شده است.

33 دیدگاه در “لیوان شیر | داستان درباره کمک به همنوع

  1. این داستان اونجوری تموم شد که که همه دوست داشتند اینجوری باشه منتهی در این عالم جواب خوبی همیشه خوبی هستش منتهی خیلی مواقع ما نمیتونیم جواب خوبی که کردیم را ببینیم نه اینکه نبینیم بعضی از ما نمیبینیم برای همین دلسرد میشیم و میگیم این همه خوبی کردیم هیچ جوابی نگرفتیم و فلانی اینقدر بدی کرده و در ناز و نعمت زندگی میکنه متاسفانه اگر به جامعه امروز ایران نگاه کنیم اینگونه طرز فکر داره رواج پیدا میکنه طمع قدرت و ثروت داره چشم خیلیها را کور میکنه و قادر نیستن جوانهای با استعدادی را ببینن که فقط یه تکون کوچولو احتیاج دارن تا بتونن اوضاع کشوری را درگون کنن از بس با استعداد هستند

  2. بچه ها سلام من یک فیلمنامه کوتاه در مورد طلاق یا کمک به همنوع و اجتماعی می خوام برای ساخت فیلم کوتاه کی می تونه کمکم کنه برام بزارید روی سایت وبنویسید برای( کارگردان جوان)

  3. با عرض سلام وخسته نباشید واقعا از اتون ممنونم چه داستان جالبی ایا این داستان واقعیت داره لطفا باز هم از این داستان ها بیشتر در سایت بگذارید شاید این داستان بر روی خیلی از ادم ها اثر بگذاره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *