تذکره الاولیا | شیخ عطار نیشابوری | لینک دانلود ebook

تذکره الاولیا کتابی‌ست به نثر ساده و در قسمت‌هایی مسجع از عطار نیشابوری. عطار شرح ۷۲ تن از اولیا، عارفان و مشایخ تصوف را با ذکر مکارم اخلاق، مواعظ و سخنان حکمت آمیزشان در این کتاب به تحریر آورده‌است. عطار در تحریر تذکرهالاولیا از کتاب کشف‌المحجوب (هجویری) از جلابی هجویری و طبقات‌الصوفیه از عبدالرحمن سلمی بهره جسته‌است. این کتاب در سال‌های آخر سده ششم تألیف شده‌است. عطار در این کتاب از کسانی چون امام صادق، اویس قرنی، ابراهیم ادهم، رابعه عدویه، ابوحنیفه، امام شافعی، احمد حنبل و محمد باقر یاد کرده‌است.

بعدها ذکر ۲۵ نفر دیگر به این کتاب اضافه شد. اما در اینکه ایا آنها نیز از عطار هستند شک هست. او با اینکه سنی مذهب بود، علاقه عمیق به امامان شیعه داشت. تذکره‌الاولیا با ذکر امام صادق شروع شده و با ذکر امام محمد باقر پایان می‌پذیرد.

برای خواندن زندگی نامه شیخ عطار نیشابوری اینجا را کلیک کنید.

لینک مستقیم دانلود | ebook با فرمت pdf | حجم : ۹۴۰ کیلوبایت

15 دیدگاه برای “تذکره الاولیا | شیخ عطار نیشابوری | لینک دانلود ebook”

 1. I decided to downlod Tazkiratul Awlia but after downloading a meesage appairs teling that (the foldar is empty). can you please send me the complet virsion of Tazkiratul Awlia book in PDF format. I am eagarly wating for receiving this book.

 2. سلام
  با تشکر از زحماتتون
  من نیاز واجب و مبرم به قسمت ۷۲ حلاج دارم ولی متاسفانه نسخه دانلود سایت فقط تا قسمت میانی تذکره اولیا را شامل می شود و قسمت دوم نیست
  می توانید جوری کمکم کنید؟

 3. با اظهار تشکر کتاب (تذکره اولیا) را دریاف کردم . فکر میکنم تکمیل نسیت الی صفحه ۳۳۳ آخرین عنوان تحت شماره (۳۸) ذکر ابو حفص شامل آن است. اگر بقیه دارد لطفا به ایمیل ام بفرستید . ممنون شما

 4. با سلام
  از سایت خوبتون ممنونم
  از ایمیل های که می فرستین خیلی خوشم می یاد
  اگه در مورد عرفان هم کتاب یا مطلب آموزنده ای دارید ما خواستار آموختن هستیم
  شاد باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *